Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Nors šie metai dėl pasaulinės konoraviruso pandemijos buvo iššūkis daugeliui tiek Lietuvos, tiek kitų valstybių įmonėms – darbai, ypač buhalteriams ir finansininkams, nei kiek nesustojo, o kai kuriais atvejais darbų krūvis net padidėjo. Valstybės skirtos subsidijos, mokesčių lengvatos ir kitos priemonės leido daugeliui įmonių išsaugoti tiek darbo vietas, tiek visą verslą. Buhalteriai turėjo iššūkių kaip viską teisingai apskaityti, tačiau kokią įtaką tai turės finansinėms ataskaitoms už 2020 m.? Ne mažesnį dėmesį reikėtų atkreipti ir į dažnai besikeičiančius mokesčių administravimą reguliuojančius teisės aktus, o dar daugiau ir į valstybinių institucijų dėmesį verslui, dėl kurio, ypač paskutiniu laikotarpiu, yra padidėjęs patikrinimų skaičius, kuriais mėginama kontroliuoti, ar visa valstybės parama buvo panaudota skaidriai. Viską išsiaiškinti ir greitai perprasti yra iššūkis net ilgametę patirtį turintiems savo srities profesionalams.
Svarbu žinoti, kad Seimas pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimui, kuris įsigaliojo 2020-10-10. Šiuo pakeitimu papildytos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatos, dėl ligos išmokų Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną. Taip pat įtraukta nauja sąvoka dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo. Taip pat nustatyti ligos išmokų dydžiai (procentai), mokami dėl privalomos izoliacijos grįžus už užsienio valstybių ar turėto kontakto su pavojinga užkrečiamąja liga sergančiu asmeniu.
Finansinių ataskaitų sudarymą už 2020 m. – jų būsimus iššūkius ir galimybes, apie kurias būtina galvoti dabar:
Kitus svarbius klausimus:
Programa bus pildoma atsižvelgiant į naujausius priimtus teisės aktus.
Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-14:30 | Seminaro trukmė | |
9:00-10:00 | Registracija | |
12:00-12:45 | Lengvi pietūs |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.